Aktivity v médiích

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Hungarian

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Co dělám v televizi PDF Print E-mail
Tuesday, 28 October 2008 15:21

Svůj obraz v televizním vysílání jsem poprvé zahlédl v zimě roku 1996, poté co jsem byl osloven, zda bych nechtěl moderovat hitparádu v regionální televizi Galaxie. Jelikož jsem se zde sešel s kameramanem Jakubem Janelem, se kterým jsme si byli myšlenkově dost blízcí, a formát hitparády nám již brzy nestačil, záhy jsme náš pořad přejmenovali na Farkyádu a proměnili ji v interaktivní zábavný pořad. V jeho rámci jsme uváděli vědeckofantastický mini-seriál HOUSTON. Ten samozřejmě znáte, je přece legendární! (Ukázky jen tak pro připomenutí plánuji dát sem na web.) S přeměnou Galaxie na TV3 v květnu 2000 se naše aktivita posunula do trochu serióznější polohy, ale i v populárně naučných pořadech pro mládež byl velký prostor pro humor. Magazín VTM ukázal, jak se vyrábí papír, mléko, boty, jak se dělají auta, lisují CD nebo řídí metro. I tyto ukázky budou v budoucnu zde. Poslední projekt TV3 byla snad úplně první reality show na českých televizích, Neváhej a leť. Odvysíláno bylo, tuším, třináct dílů.

 

Ve všech pořadech jsem vystupoval jako moderátor či hlavní aktér před kamerou, dramaturgie i režie byla společným dílem mým a Jakubovým, a taktéž "duchovního otce" Vl. Lindušky, kterého tímto zdravím a pozdravuji. Po skončení TV3 v lednu 2002 (Neváhej a leť zde byl nejdéle vysílaným pořadem) jsem začal pracovat na filmech o filmu pro Českou televizi. Na starosti mám kompletní postprodukci, zpracování hrubých materiálů ve výsledný desetiminutový mini-dokument připravený pro vysílání. Činnosti zahrnují tlumočení, dramaturgii, psaní scénáře, střih, dabing i režii. Zároveň jsem s přestávkou pokračoval v práci pro královehradeckou televizi, která se přejmenovala na Galaxii sport a změnila náplň vysílání. V únoru 2008 se přestěhovala do Prahy na Barrandov a od listopadu se jmenuje NOVA Sport. Zde mám na starosti režii českého znění a příležitostně také dabing. Hlavně se tedy věnuji  nikoli sportu, ale mluvenému projevu, a těší mě, že mohu ovlivnit jeho publikovanou podobu. Časem jsem si vypěstoval vysokou citlivost na mluvený projev, někdy s ní štvu dabéry i sám sebe. V poslední době mě pobavil příspěvek Lenky Rubensteinové, jsem na tom podobně.

 

A co sleduji? Občas bych něco rád viděl, ale popravdě řečeno mi připadá sledování televize jako ztráta času. Ze zahraničních televizních stanic se obdivuhodně dlouho vydržím dívat na programy té, od které Česká televize tak bystře zkopírovala jejich slogan - We Are PBS...

 

Odkazy na rozhovory

Květy revue 2001 Televize 41/2001 TV magazín 2004

 

Odkazy na vybrané televizní stanice

 

 

Last Updated on Monday, 27 July 2009 19:58