Aktivity v médiích

Translator

English French German Italian Portuguese Russian Spanish Hungarian

Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Pořady a klipy
Ukázky z mé tvorby pro televizi.

Filmy o filmu PDF Print E-mail
Sunday, 14 December 2008 12:50

RED - skutečně akční komedie, při které se budete smát. Málokdy jsem tak nekritický.

Chůva v akci. Premiéra 25. 3. 2010

Imaginárium dr. parnasse.

Bratři.

Na hraně temnoty.

Vyfič.

Všude dobře, proč být doma. Premiéra 30. 7. 2009

MILK. Premiéra 12. 2. 2009.


 

S dvouletým zpožděním do českých kin přichází zajímavý projekt Paříži, miluij tě . Dvacet režisérů se podílelo na osmnácti krátkých filmech s Paříži ve jmenovateli. Každý měl na natáčení zhruba dva dny a cca pět minut promítacího času. Svou místí působnost si režiséři rozdělili po pařížských okrscích, některý se zaměřil na městské klauny u Eifellovy věže, jiný na čínskou čtvrť. Bratři Cohenové svůj film umístili do podzemí: "Dostali jsme takový trochu perverzní nápad umístit celý náš krátký film do pařížského metra. Jinak město uvidíte jedině v záběrech na turistické průvodce. Říkali jsme si, že to bude takový zajímavý, nevšední pohled."

Po tříměsíční přestávce, kdy nebylo moc jasné, jak se situace kolem aktuálnosti uvádění bude vyvíjet, jsem dodělal komedii s názvem V Bruggách, premiéra 8. května 20008. Moc hvězdiček bych neudělil. Je to poněkud trapná komedie vsázející na jednoduchý humor využívající sprostých slov. Ty nejsou v materiálech vypípány, ale jednoduše VYNECHÁNY, takže tiché pasáže se zdají býti technickou závadou. Duchaplněji to producenti skutečně nemohli vymyslet.

Americký gangster - premiéra 3. 1. 2008 - Režie Ridley Scott. Zajímavý film o drogovém průmyslu, do něhož pronikne vůbec poprvé muž černé pleti (Denzel Washington). Na počátku 70. let je to zajímavý fakt. V dokumentu vystupuje i skutečný policista a skutečný gangster, jenž za účast na organizovaném zločinu dostal jen 15 let ve vězení. Poté, co se rozhodl s vyšetřovateli spolupracotat, totiž odkryl rozsáhlou korupci v řadách policie. Russel Crowe, představitel detektiva Richioeho Robertse k tomu poznamenává: "Důkazy, které Frank policii poskytl, když se rozhodl spolupracovat, vedly k zatknutí 150 osob. Takže pro Richieho to velký případ, důležitý pro jeho kariéru."

Královna Alžběta - Zlatý věk - premiéra 22. 11. 2007 - Režie Shekhar Kapur. Ačkoliv kritiky snesly na tento snímek hromadu kamení, mně se líbil. Ano, samozřejmě, je to o lásce a vztazích, jak se dnes tak sluší a patří, ale dostaly mě kostýmy a kamera. Královna se objevuje snad v každé scéně nově převlečena, přičemž její kostýmy berou dech. Kamera je často pohyblivá, scénu snímá z neobvyklých úhlů, snímek je barevný a dramatický. Snad kromě pár zbytečných momentů (např. kamera krouží kolem Alžběty ke konci filmu) mu nemám co vyčíst. Pokud jsou vaše znalosti ze 16. století ochablé, dokáže navíc poutavě přiblížit tažení španělského krále Filipa na Velkou Británii. Jednoznačně doporučuji.

Pokání - premiéra 31. 1. 2008 - Režie Joe Wright. Příběh lásky na pozadí druhé světové války. Zvláště jsemv dokumentu vypíchl popis události u francouzského Dunkirku, kdy byli britští vojáci zachráněni hrdinským chováním svých spoluobčanů. Zatímco se k vojákům blížili nacisté, Winston Churchill nařídil, aby každé plavidlo vyplulo v ústrety vojákům a dostalo je do bezpečí domova. Na tzv. Operaci Dynamo se podílelo na 900 plavidel. V roce 1940 se o tomto hrdinském činu moc nemluvilo, později jej však britská propaganda často připomínala.

Odstřelovač - premiéra 26. 4. 2007 - Frustrující. Z původního termínu premiéry v polovině června je najednou premiéra za týden. No nic, co můžu dělat... Mark Wahlberg je prima herec, není moc okoukaný a hraní mu věříte. V zásadě ale s myšlenkou filmu nesouhlasím, je to jen další film plný násilí a nic moc mi nedal.

Předtucha - premiéra 31. 5. 2007- Zvláštní koncepce, příběh se odehrává ve třech různých časoprostorech. Nemocná dívka píše knihu a její přítel musí v těchto časoprostorech hledat lék k jejímu uzdravení. taky musí dopsat poslední kapitolu. Zatím jsem to moc nezkoumal, není mi to ještě příliš jasné.

 

Další filmy o filmu, např.: Chuť lásky, Bournovo ultimátum, Božský Evan, Smrtonosná past 4, Next, Předtucha, Čtyri pirka, Chicago, Kill Bill1, Laska nebeska, Matrix 3 - Revolutions, Pan prstenu 2, Solaris, Posledni samuraj, Garfield, Harry Potter 3, Kral Artus, Scooby Doo 2, Shrek 2, Spiderman 2, Starsky a Hutch, Ctyri pirka, Chicago, Kill Bill1, Laska nebeska, Matrix 3Revolutions, Pan prstenu 2, Solaris, Posledni samuraj, Garfield, Harry Potter 3, Kral Artus, Scooby Doo 2, Shrek 2, Spiderman 2, Starsky a Hutch, Lemony Snicket:Rada nestastnych prihod, Vybijena, Fantom opery, Wimbledon, Terminal, Fotr je lotr 2, Kdyz se setmi, Pribeh zraloka, 2046, Alexander veliky CT+PRIMA, Bourne Supermacy, Cesta kolem sveta za 80 dni, Constantine, Fantom opery, Pad treti rise, Roboti, Smim prosit, 2046, Ctyri bratri, A co kdyz je to pravda, Arsen Lupin, Bud v klidu, Kuryr 1, Elizabethtown, Harry Potter a ohnivy pohar, Karlik a tovarna na cokoladu, Madagaskar, Nocni hlidka, Nesvatbovi, Ostrov, Pan a pani Smithovi, Pycha a predsudek, Sincity, Slecna drsnak 2, Roboti, valka svetu, Valiant, Wallace a Gromit: Prokleti klralikodlaka, Za mraky, Dobry rocnik, Dreamgirls, Goyovy prizraky, Let c. 93, Rocky Balboa, Rozchod, Sifra mistra Leonarda, Strazce, Tristan a Isolda, Dabel nosi Pradu, Garfield 2, Kupec benatsky, Letopisy Narnie, Mrtva nevesta T. Burtona, Potomci lidi, Prazdniny, Splachnutej, Za plotem, King Kong, Letopisy Narnie, Mrtva nevesta T. Burtona, Ruzovy panter, Tlumocnice, Tristan a Isolda, Walk The Line, Zakladni instinkt 2, Zkrocena hora, Adaptace, Alexander Veliky CT+Prima, Daredevil, Bond - Dnes neumirej, Cesta kolem sveta za 80 dnu, Daleko do nebe, Hrdina, Lara Kroft, Liga vyjimecnych, Svindliri, Letuska 1. tridy, Loupez po italsku, Johnny English, Od kolebky do hrobu, Kruh, Minority Report, Fontana, Goyovy prizraky, Prazdniny pana Beana, Preber si to, Renaissance, Rocky Balboa, Scooby Doo 2, Zakladni instinkt 2, Zapisky o skandalu, Zit po svem, Dreamgirls, Fontana, Goyovy prizraky, Kletba zlateho kvetu, Next, Odstrelovac, Prazdniny pana Beana, Predtucha, Sunshine, Americky gangster, Bourneovo ultimatum, Bozsky Evan, Chut lasky, Jadro, Kralovna Alzbeta-Zlaty vek, Kralovstvi nebeske, Pokani, Smrtonosna past 4, Party Monster

Last Updated on Sunday, 16 January 2011 23:57